Organizacja firmowych imprez integracyjnych oprócz doskonałej zabawy w duchu zdrowej rywalizacji ma na celu poprawę efektywności pracy zespołu poprzez budowanie i utrzymanie odpowiedniej atmosfery wśród pracowników a także skuteczną motywację. Bowiem stresująca atmosfera w firmie, monotonne wykonywanie tych samych obowiązków jak również brak przyjacielskich relacji pomiędzy pracownikami mogą sprawić, że wykonują oni gorzej swoją pracę, co bezpośrednio przekłada się na słabsze wyniki firmy.

Wiele firm z racji braku czasu zleca zorganizowanie imprezy integracyjnej profesjonalnym firmom np. Grupie Hevent, która kompleksowo zaplanuje i przeprowadzi imprezę integracyjną dla pracowników. Pomysłów i możliwości jest wiele, o różnym stopniu aktywności i zaangażowania uczestników. Oferta szyta jest wówczas na miarę, czyli pod konkretne potrzeby i oczekiwania, z uwzględnieniem bieżących problemów i słabych stron.

Wśród propozycji imprez integracyjnych wyróżnić można te najpopularniejsze:

– TEAMBUILDING  czyli tworzenie zgranego zespołu poprzez odpowiednio zorganizowane zajęcia grupowe, podczas których uczestnicy definiują wzajemne role w zespole, nawiązują ze sobą współpracę, zaufanie i poznają siebie nawzajem.

– GRY FABULARNE  w których uczestnicy wcielając się role fikcyjnych postaci rozwiązują zadania oparte na ciekawej fabule. To integracja i wzajemna współpraca podczas zabawy według wcześniej ustalonego scenariusza gry, często angażująca profesjonalnych aktorów.

– GRY MIEJSKIE – to odmiana gier fabularnych, w których uczestnicy za pomocą wydarzeń i wskazówek muszą dotrzeć do określonego celu lub rozwiązać odkrywające się przed nimi z biegiem czasu zadanie.

– ESCAPE ROOM to rodzaj gry zespołowej logicznej, w której liczy się współpraca, spostrzegawczość i spryt. Uczestnicy muszą wydostać się z pomieszczenia wypełnionego unikalnymi rekwizytami i zagadkami, wypełniając szereg różnorodnych zagadek i łamigłówek w ściśle określonym czasie.

– SZKOŁA PRZETRWANIA to prawdopodobnie najbardziej angażująca forma integracji, wymagająca dużej aktywności, poświęceń a także pokonywania własnych słabości dla osiągnięcia wspólnych celów. To realna integracja, w której walka i ambicje uświadamiają uczestnikom, że to nie jest impreza integracyjna tylko misja i cel z realnym skutkiem powiązanym z pomocą dla potrzebującej osoby.

Z reguły po evencie firmowym można zaobserwować wyraźną poprawę jakości współpracy w zespole, co wpływa znacząco na wyniki finansowe firmy, która w efekcie funkcjonuje sprawniej i wydajniej. Impreza firmowa to doskonała inwestycja w zespół, która będzie procentować przez długi czas.